Raz w miesiącu, w soboty - od lutego 2008 roku - spotykamy się na tzw. Górach Modlitwy - całodziennych czuwaniach modlitewnych kończących się Eucharystią z modlitwą o uzdrowienie.
Jak policzyliśmy, do tej pory odbyło się już ponad
100 takich czuwań!
Na czuwania te zjeżdżają osoby z różnych miast Polski, co jest dla nas olbrzymią radością!
W lutym odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Domu Modlitwy Poznań 24/7, gdzie przez cały dzień prowadziliśmy dla nich warsztaty.
Przedstawiliśmy model modlitwy, którym posługujemy w naszym Domu Modlitwy składający się z rozważania Bożego Słowa, adoracji Boga oraz wstawiennictwa.
Nauczania przeplatane były praktycznymi ćwiczeniami, gdzie gospodarze i zainteresowani mogli, nauczyć się współpracy w zespole podczas wspólnego rozważania fragmentów Pisma Św. czy tworzenia refrenów.
Oprócz dorosłych, także dzieci miały swoje zajęcia, na których również przedstawiliśmy zasady wspólnej, zespołowej modlitwy.
Na półmetku wakacji wspólnota Hallelu Jah zaprosiła nas na swoje rekolekcje wyjazdowe.
Prowadziliśmy zajęcia z dorosłymi oraz z dziećmi. Przedstawiliśmy model modlitwy nazywany Modelem harfy i czaszy, który składa się z rozważania Bożego słowa, adoracji Boga oraz wstawiennictwa za sprawy globalne i społeczne.
Zarówno dorośli jak i dzieci uczyli się śpiewać Boże słowo, tworzyć refreny i rozważać poszczególne fragmenty Pisma Świętego. Zajęcia składały się z części wykładowej oraz ćwiczeń, gdzie teoria została wprowadzana w praktykę.
Prowadzone były także inne warsztaty – taniec z flagami. Uczestnicy mogli poznać genezę tańca z flagami oraz znaczenie poszczególnych kolorów i nauczyć się różnych ruchów flagą.
Zajęcia zostały zwieńczone wspólnym układem tanecznym, w który wciągnięta została duża część uczestników rekolekcji.
Na początku minionego roku podjęliśmy szczególny post polegający na 40 dniach codziennego wstawiennictwa i wołania o uwolnienie osób, które padły ofiarą handlu ludźmi.
Każdego dnia, przez 40 dni, przeznaczaliśmy specjalny czas na sesjach wstawienniczych, aby modlić się o zniewolone dzieci i dorosłych.
W trakcie trwania postu, zorganizowaliśmy spotkanie z
siostrą Anną Bałchan, która pracuje z młodymi, wykorzystywanymi dziewczętami.
Dzieliła się swoimi doświadczeniami i świadectwem działania Boga w swojej służbie.
Był to czas, w którym wyświetlony został także dokument „
Nefarious: Nikczemny handlarz dusz” odsłaniający kulisy tego dramatycznego procederu.
W połowie roku ruszyła nowa służba – Linia Modlitewna!
W każdą środę między godz. 21.00 a 22.00 pod nr
785 389 984, każdy kto potrzebuje indywidualnej modlitwy może zadzwonić i o nią poprosić. Intencje mogą być różne, jak modlitwa o uzdrowienie, o pojednanie, o nawrócenie bliskich.
Każdy kto jest w potrzebie może w tym czasie skontaktować się z osobą dyżurującą pod telefonem, otrzymując wsparcie w postaci modlitwy.
Ważnym elementem naszej działalności jest posługa prorocza.
Prorokujemy zgodnie z zaleceniem św. Pawła: ku zbudowaniu, zachęcie i pocieszeniu. (1 Kor 14:3)
W ubiegłym roku z posługi proroczej w naszym Domu Modlitwy skorzystało w sumie kilkaset osób.
Kolejne kilkadziesiąt skorzystało z tej posługi przy okazji różnego rodzaju wydarzeń wyjazdowych.
Od kilku lat jesteśmy także współorganizatorami uroczystych kolacji sederowych we Wrocławiu.
Razem z innymi wspólnotami i kościołami z miasta spotykamy się, aby świętować ten szczególny wieczór razem z Żydami Mesjańskimi, którzy tym wydarzeniu przewodniczą.
W tym roku na sederze zebrało się kilkaset osób z różnych wspólnot i kościołów - wymiar jedności jest istotnym elementem tego wydarzenia.
Jak co roku, na przełomie czerwca i lipca Fundacja 24/7 organizuje tygodniowy obóz w ośrodku wypoczynkowym Wiatraki w Marózku.
W tym roku Wrocław 24/7 prowadził zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Przygotowane materiały obejmowały historię biblijnych bohaterów wiary.
W trakcie zajęć dzieci mogły poznać życie m.in. Króla Dawida czy Królowej Estery przez słuchanie nauczań oraz wykonywanie ćwiczeń w podręcznikach, które otrzymały podczas zajęć.
Był również czas na zajęcia plenerowe, gdzie uczestnicy mogli budować szałasy, poszukiwać odpowiedzi na zagadki podczas podchodów, czy też wspinać się po linach. Był to czas zrównoważonego rozwoju ducha, umysłu i ciała.
Oprócz zajęć dla dzieci, prowadzona były również wykłady dla ludzi, którzy na co dzień pracują.
Wykłady poruszały zagadnienie wypełnienia powołania w miejscu pracy, które staje się polem służby i ewangelizacji.
Omawiano w jaki sposób możemy służyć Bogu oraz ludziom, stając się narzędziem działania Boga w miejscu w którym pracujemy.
W tym roku zostaliśmy również zaproszeni przez
ks. Macieja Małygę - ojca duchownego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego do poprowadzenia modlitwy za seminarzystów.
Włączyliśmy się w ich codzienny cykl modlitwy i modliliśmy się o umocnienie powołań i utwierdzenie w wierze przyszłych księży.