Naszą misją jest przyspieszenie przyjścia Dnia Pańskiego (2 P 3:10) poprzez modlitwę dniem i nocą, toteż największą naszą uwagę skupiamy na codziennej modlitwie.
Za nami jest już ponad
9.200 godzin modlitwy!
Nasza modlitwa odbywa się codziennie - od poniedziałku do piątku, przez 4 godziny dziennie.
Gdy jest ciepło, modlimy się w kościele św. Idziego (najstarszym kościele we Wrocławiu), a gdy jest trochę chłodniej, modlimy się w naszej sali przy Kanoniej 11.
Nasza modlitwa składa się zasadniczo z trzech elementów: adoracji, wstawiennictwa i rozważania Słowa Bożego.
Raz w miesiącu, w soboty - od lutego 2008 roku - spotykamy się na tzw. Górach Modlitwy - całodziennych czuwaniach modlitewnych kończących się Eucharystią z modlitwą o uzdrowienie.
Jak policzyliśmy, do tej pory odbyło się już ponad
100 takich czuwań!
Na czuwania te zjeżdżają osoby z różnych miast Polski, co jest dla nas olbrzymią radością!
Począwszy od 2008 roku organizujemy także obozy wakacyjne, konferencje chrześcijańskie i liczne warsztaty.
Do tej pory odbyło się już 9 takich obozów, w których udział wzięło ponad
2.000 osób!
Przez te wszystkie lata zorganizowaliśmy blisko
130 konferencji, seminariów i warsztatów, w których w sumie udział wzięło ponad
5.100 osób!
W lutym odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Domu Modlitwy Poznań 24/7, gdzie przez cały dzień prowadziliśmy dla nich warsztaty.
Przedstawiliśmy model modlitwy, którym posługujemy w naszym Domu Modlitwy składający się z rozważania Bożego Słowa, adoracji Boga oraz wstawiennictwa.
Nauczania przeplatane były praktycznymi ćwiczeniami, gdzie gospodarze i zainteresowani mogli, nauczyć się współpracy w zespole podczas wspólnego rozważania fragmentów Pisma Św. czy tworzenia refrenów.
Oprócz dorosłych, także dzieci miały swoje zajęcia, na których również przedstawiliśmy zasady wspólnej, zespołowej modlitwy.
Na półmetku wakacji wspólnota Hallelu Jah zaprosiła nas na swoje rekolekcje wyjazdowe.
Prowadziliśmy zajęcia z dorosłymi oraz z dziećmi. Przedstawiliśmy model modlitwy nazywany Modelem harfy i czaszy, który składa się z rozważania Bożego słowa, adoracji Boga oraz wstawiennictwa za sprawy globalne i społeczne.
Zarówno dorośli jak i dzieci uczyli się śpiewać Boże słowo, tworzyć refreny i rozważać poszczególne fragmenty Pisma Świętego. Zajęcia składały się z części wykładowej oraz ćwiczeń, gdzie teoria została wprowadzana w praktykę.
Prowadzone były także inne warsztaty – taniec z flagami. Uczestnicy mogli poznać genezę tańca z flagami oraz znaczenie poszczególnych kolorów i nauczyć się różnych ruchów flagą.
Zajęcia zostały zwieńczone wspólnym układem tanecznym, w który wciągnięta została duża część uczestników rekolekcji.
W połowie lutego mieliśmy okazję, po raz kolejny prowadzić zajęcia dla dzieci ze wspólnoty Syjon z Chojnic.
Przygotowaliśmy dla nich materiały w postaci komiksu. Poruszyliśmy z dziećmi tematykę Oblubienicy, która przygotowuję się na wesele.
Dzieci miały okazję wysłuchać studium Pieśni nad Pieśniami, wspólnie w grupach wykonać ćwiczenia i zabawy tematyczne oraz poprowadzić uwielbienie i modlitwę o chorych.
Były to dwa dni zajęć podczas, których dzieci zgłębiały temat miłości Bożej do człowieka.
W październiku mogliśmy razem z większością Domów Modlitwy z całego kraju trwać na wspólnym uwielbieniu przed Bożym Tronem.
Na Górze św. Anny przez cały weekend trwała nieustanna modlitwa podtrzymywana przez zespoły z całej Polski.
Był to szczególny czas, gdzie z braćmi z różnych części kraju mogliśmy wspólnie uwielbiać Boga a także obserwować jak głód nieustannej modlitwy wzrasta w sercach wielu naszych braci i sióstr.
Dokładnie 17 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, pod tematem "Dzień Słuchania Boga" miało miejsce cykliczne comiesięczne wydarzenie - Góra Modlitwy.
Tym razem tematem przewodnim było wspólne słuchanie i medytowanie Słowa Bożego, szczególne zatrzymanie się i pochylenie nad Jego Słowem, które zawsze wykonuje to, co On zamierzył.
Był to czas gdzie wspólnie wsłuchiwaliśmy się w Boży głos pochylając nad wybranymi fragmentami Pisma Świętego.
Prawie na wszystkich sesjach można było skorzystać z posługi proroczej, która według Bożego słowa jest ku zachęcie, zbudowaniu i pocieszeniu.
Skorzystało z niej ponad 40 osób. W posługę proroczą zaangażowani byli nasi bracia z różnych wspólnot:
Hallelu Jah, Kanaan, Michael.
Mogliśmy wspólnie i w jedności usłużyć naszym braciom i siostrą w Chrystusie.
Ważnym elementem naszej działalności jest posługa prorocza.
Prorokujemy zgodnie z zaleceniem św. Pawła: ku zbudowaniu, zachęcie i pocieszeniu. (1 Kor 14:3)
W ubiegłym roku z posługi proroczej w naszym Domu Modlitwy skorzystało w sumie kilkaset osób.
Kolejne kilkadziesiąt skorzystało z tej posługi przy okazji różnego rodzaju wydarzeń wyjazdowych.
Po długim okresie prac programistycznych, testach i próbach w końcu jest: serws internetowy
www.dommodlitwy.info.
Znajdziesz tu wszystkie notatki, nagrania i inne materiały z naszych spotkań, konferencji, modlitw a także łącza do innych zasobów, które uważamy za interesujące i godne uwagi.
Zapraszamy do korzystania!
Od kilku lat jesteśmy także współorganizatorami uroczystych kolacji sederowych we Wrocławiu.
Razem z innymi wspólnotami i kościołami z miasta spotykamy się, aby świętować ten szczególny wieczór razem z Żydami Mesjańskimi, którzy tym wydarzeniu przewodniczą.
W tym roku na sederze zebrało się kilkaset osób z różnych wspólnot i kościołów - wymiar jedności jest istotnym elementem tego wydarzenia.
W tym roku zaproszeni również zostaliśmy przez zaprzyjaźnionego księdza Ryszarda do posługi wśród bezdomnych w schronisku Brata Alberta we Wrocławiu.
Nocuje tam na codzień nawet kilkaset mężczyzn, dla których mieliśmy przygotować rekolekcje Wielkotygodniowe.
Nauczanie wygłosił
ks. bp Andrzej Siemieniewski a naszym zadaniem była oprawa muzyczna i modlitewna całości a także pomoc w zorganizowaniu uroczystej kolacji.
Wszyscy byliśmy bardzo poruszeni, kiedy księżą i niektórzy z nas umywali nogi uczestników - za wzorem samego Jezusa!
Jako Dom Modlitwy zostaliśmy również zaproszeni do poprowadzenia sesji modlitewnej w Niemieckim Herrnhut - miejscu w którym przed 300 laty rozpoczęło się 100 lat nieustannej modlitwy.
Raz w miesiącu organizowane są tam 100 godzinne czuwania modlitewne i właśnie na jednym z nich poprowadziliśmy 2 godzinną sesję adoracyjna-wstawienniczą.
Razem z nami obecny był także zespół posługujący tańcem z flagami.