Naszą misją jest przyspieszenie przyjścia Dnia Pańskiego (2 P 3:10) poprzez modlitwę dniem i nocą, toteż największą naszą uwagę skupiamy na codziennej modlitwie.
Za nami jest już ponad
9.200 godzin modlitwy!
Nasza modlitwa odbywa się codziennie - od poniedziałku do piątku, przez 4 godziny dziennie.
Gdy jest ciepło, modlimy się w kościele św. Idziego (najstarszym kościele we Wrocławiu), a gdy jest trochę chłodniej, modlimy się w naszej sali przy Kanoniej 11.
Nasza modlitwa składa się zasadniczo z trzech elementów: adoracji, wstawiennictwa i rozważania Słowa Bożego.
Raz w miesiącu, w soboty - od lutego 2008 roku - spotykamy się na tzw. Górach Modlitwy - całodziennych czuwaniach modlitewnych kończących się Eucharystią z modlitwą o uzdrowienie.
Jak policzyliśmy, do tej pory odbyło się już ponad
100 takich czuwań!
Na czuwania te zjeżdżają osoby z różnych miast Polski, co jest dla nas olbrzymią radością!
Począwszy od 2008 roku organizujemy także obozy wakacyjne, konferencje chrześcijańskie i liczne warsztaty.
Do tej pory odbyło się już 9 takich obozów, w których udział wzięło ponad
2.000 osób!
Przez te wszystkie lata zorganizowaliśmy blisko
130 konferencji, seminariów i warsztatów, w których w sumie udział wzięło ponad
5.100 osób!
W lutym odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Domu Modlitwy Poznań 24/7, gdzie przez cały dzień prowadziliśmy dla nich warsztaty.
Przedstawiliśmy model modlitwy, którym posługujemy w naszym Domu Modlitwy składający się z rozważania Bożego Słowa, adoracji Boga oraz wstawiennictwa.
Nauczania przeplatane były praktycznymi ćwiczeniami, gdzie gospodarze i zainteresowani mogli, nauczyć się współpracy w zespole podczas wspólnego rozważania fragmentów Pisma Św. czy tworzenia refrenów.
Oprócz dorosłych, także dzieci miały swoje zajęcia, na których również przedstawiliśmy zasady wspólnej, zespołowej modlitwy.
Na półmetku wakacji wspólnota Hallelu Jah zaprosiła nas na swoje rekolekcje wyjazdowe.
Prowadziliśmy zajęcia z dorosłymi oraz z dziećmi. Przedstawiliśmy model modlitwy nazywany Modelem harfy i czaszy, który składa się z rozważania Bożego słowa, adoracji Boga oraz wstawiennictwa za sprawy globalne i społeczne.
Zarówno dorośli jak i dzieci uczyli się śpiewać Boże słowo, tworzyć refreny i rozważać poszczególne fragmenty Pisma Świętego. Zajęcia składały się z części wykładowej oraz ćwiczeń, gdzie teoria została wprowadzana w praktykę.
Prowadzone były także inne warsztaty – taniec z flagami. Uczestnicy mogli poznać genezę tańca z flagami oraz znaczenie poszczególnych kolorów i nauczyć się różnych ruchów flagą.
Zajęcia zostały zwieńczone wspólnym układem tanecznym, w który wciągnięta została duża część uczestników rekolekcji.
Miesiąc Marzec rozpoczęliśmy 24 godzinną modlitwą w Katedrze Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim.
Razem z Wrocławskimi wspólnotami: Agalliasis, Lew Judy, Dom Boży, Jan Chrzciciel, Benedictus, Solniczka, Hallelu Jah, Młodzież HH, Zacheusz modliliśmy się uwielbiając Boga.
Zespoły uwielbienia zmieniały się co dwie godziny lub co godzinę, dzięki czemu nieustanna modlitwa płynęła przez całą dobę w Katedrze.
Był to czas gdzie w jedności razem z braćmi z różnych wspólnot z Wrocławia mogliśmy wspólnie modlić się do naszego Boga.
W połowie lutego mieliśmy okazję, po raz kolejny prowadzić zajęcia dla dzieci ze wspólnoty Syjon z Chojnic.
Przygotowaliśmy dla nich materiały w postaci komiksu. Poruszyliśmy z dziećmi tematykę Oblubienicy, która przygotowuję się na wesele.
Dzieci miały okazję wysłuchać studium Pieśni nad Pieśniami, wspólnie w grupach wykonać ćwiczenia i zabawy tematyczne oraz poprowadzić uwielbienie i modlitwę o chorych.
Były to dwa dni zajęć podczas, których dzieci zgłębiały temat miłości Bożej do człowieka.
Na początku minionego roku podjęliśmy szczególny post polegający na 40 dniach codziennego wstawiennictwa i wołania o uwolnienie osób, które padły ofiarą handlu ludźmi.
Każdego dnia, przez 40 dni, przeznaczaliśmy specjalny czas na sesjach wstawienniczych, aby modlić się o zniewolone dzieci i dorosłych.
W trakcie trwania postu, zorganizowaliśmy spotkanie z
siostrą Anną Bałchan, która pracuje z młodymi, wykorzystywanymi dziewczętami.
Dzieliła się swoimi doświadczeniami i świadectwem działania Boga w swojej służbie.
Był to czas, w którym wyświetlony został także dokument „
Nefarious: Nikczemny handlarz dusz” odsłaniający kulisy tego dramatycznego procederu.
Dokładnie 17 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, pod tematem "Dzień Słuchania Boga" miało miejsce cykliczne comiesięczne wydarzenie - Góra Modlitwy.
Tym razem tematem przewodnim było wspólne słuchanie i medytowanie Słowa Bożego, szczególne zatrzymanie się i pochylenie nad Jego Słowem, które zawsze wykonuje to, co On zamierzył.
Był to czas gdzie wspólnie wsłuchiwaliśmy się w Boży głos pochylając nad wybranymi fragmentami Pisma Świętego.
Prawie na wszystkich sesjach można było skorzystać z posługi proroczej, która według Bożego słowa jest ku zachęcie, zbudowaniu i pocieszeniu.
Skorzystało z niej ponad 40 osób. W posługę proroczą zaangażowani byli nasi bracia z różnych wspólnot:
Hallelu Jah, Kanaan, Michael.
Mogliśmy wspólnie i w jedności usłużyć naszym braciom i siostrą w Chrystusie.
Zostaliśmy również zaproszeni przez jedną z wrocławskich wspólnot - Agalliasis z nauczaniem na temat nieustannej modlitwy oraz wstawiennictwa.
To jedna z najstarszych charyzmatycznych wspólnot we Wrocławiu!
W tym roku zaproszeni również zostaliśmy przez zaprzyjaźnionego księdza Ryszarda do posługi wśród bezdomnych w schronisku Brata Alberta we Wrocławiu.
Nocuje tam na codzień nawet kilkaset mężczyzn, dla których mieliśmy przygotować rekolekcje Wielkotygodniowe.
Nauczanie wygłosił
ks. bp Andrzej Siemieniewski a naszym zadaniem była oprawa muzyczna i modlitewna całości a także pomoc w zorganizowaniu uroczystej kolacji.
Wszyscy byliśmy bardzo poruszeni, kiedy księżą i niektórzy z nas umywali nogi uczestników - za wzorem samego Jezusa!
Jak co roku, na przełomie czerwca i lipca Fundacja 24/7 organizuje tygodniowy obóz w ośrodku wypoczynkowym Wiatraki w Marózku.
W tym roku Wrocław 24/7 prowadził zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Przygotowane materiały obejmowały historię biblijnych bohaterów wiary.
W trakcie zajęć dzieci mogły poznać życie m.in. Króla Dawida czy Królowej Estery przez słuchanie nauczań oraz wykonywanie ćwiczeń w podręcznikach, które otrzymały podczas zajęć.
Był również czas na zajęcia plenerowe, gdzie uczestnicy mogli budować szałasy, poszukiwać odpowiedzi na zagadki podczas podchodów, czy też wspinać się po linach. Był to czas zrównoważonego rozwoju ducha, umysłu i ciała.
Oprócz zajęć dla dzieci, prowadzona były również wykłady dla ludzi, którzy na co dzień pracują.
Wykłady poruszały zagadnienie wypełnienia powołania w miejscu pracy, które staje się polem służby i ewangelizacji.
Omawiano w jaki sposób możemy służyć Bogu oraz ludziom, stając się narzędziem działania Boga w miejscu w którym pracujemy.